Získal jsem zkušenosti k nezaplacení a nastartoval kariéru.

Vyplatilo se mi to. Získala jsem cenné zkušenosti i kontakty.

Podmínky pro absolvování praxe byly výborné. Jednoduše jsme díky tomu došli dál.

   

Firmy, se kterými v oblasti praxí nejvíce spolupracujeme

OBOR MATEMATIKA A INFORMATIKA


Komerční banka, a.s.
Celá Česká republika

www.kb.cz

Komerční banka, a.s. je mateřskou společností Skupiny KB a je součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví. Je dostupná prostřednictvím sítě poboček KB, přímého bankovnictví a vlastní distribuční sítě.


Tesco SW a.s.
Olomouc

www.tescosw.cz

Středně velká ryze česká společnost zabývající se vlastním vývojem SW, jeho výrobou a implementací v těchto oblastech: monitorování strukturálních fondů, správa majetku a řízení údržby, ekonomické systémy a služby systémové integrace.


Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group
Celá Česká republika

www.koop.cz

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu. Byla založena v roce 1991 jako první komerční pojišťovna na území bývalého Československa. Její podíl na celkovém předepsaném pojistném v ČR je 22 %. Je univerzální pojišťovnou, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění jak pro občany, tak pro klienty z řad firem od drobných podnikatelů až po velké korporace. Kooperativa je součástí koncernu Vienna Insurance Group (VIG).


Československá obchodní banka, a. s.
Celá Česká republika

www.csob.cz

ČSOB je stoprocentní dceřinou společností KBC Bank NV. Jediným vlastníkem společnosti KBC Bank je KBC Group NV. Obě společnosti sídlí v Bruselu v Belgii. Československá obchodní banka, a. s. působí jako univerzální banka v České republice. ČSOB poskytuje své služby všem klientským segmentům, tj. fyzickým osobám, malým a středním podnikům, korporátním a institucionálním klientům. V retailovém bankovnictví v ČR působí banka pod základními obchodními značkami – ČSOB (pobočky), Era (finanční centra) a Poštovní spořitelna (obchodní místa České pošty).


OLTIS Group a.s.
Olomouc

www.oltisgroup.cz

V oblasti informačních systémů pro dopravu a logistiku dodává vývoj komplexního a flexibilního software. Hlavní vývojové zázemí má v České republice, dceřiné společnosti jsou na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku, firma má zastoupení v Německu, na Ukrajině, v Bělorusku a v Rusku. Jejich 340 zaměstnanců pracuje většinou přímo ve vývoji.


OBOR FYZIKA


Meopta – optika, s.r.o.
Přerov

www.meopta.com/cz

Společnost Meopta je nadnárodní společností působící v oblasti výzkumu a vývoje, v konstrukční činnosti a ve výrobě optických i mechanických součástí a jejich montáži. Za dlouhou dobu své existence se Meopta stala specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy.


HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o.
Mohelnice

www.hella.com/hella-cz/cs

Působí na trhu od roku 1992 jako dceřiná společnost německého koncernu HELLA KGaA Hueck & Co. Zaměřuje se jak na výrobu předních a zadních světel do vozidel největších světových automobilek, tak prostřednictvím jednoho z největších HELLA technických center také na vývoj světelné techniky následně vyráběné v závodech divize HELLA Lighting po celém světě. Je jedním z největších a klíčových zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu obecně, stejně tak i v Olomouckém kraji. V českých lokalitách se více než 3500 zaměstnanců podílí na vývoji, výrobě a distribuci světlometů a zadních skupinových svítilen pro prémiové klienty, jako je VW, Audi, BMW a další.


Varroc Lighting Systems, s.r.o.
Šenov u Nového Jičína

www.varroclighting.com

Společnost Varroc Lighting Systems je globálním dodavatelem pro automobilový průmysl nabízející na míru vytvořená designová řešení a inovativní produktový vývoj systémů vnějšího osvětlení vozidel. Společnost sídlí v Plymouth ve státě Michigan v USA. Vyrábí inovativní osvětlení vyvinuté našimi nejlepšími experty v této oblasti. Posláním je dodávat inovativní vnější osvětlení. Mezi některé klíčové technologie patří: matrixová technologie, automatická dálková světla (ADB), LED, organické LED (OLED) a elektronické řídicí moduly.


Měřičský ústav
Litoměřice

www.mericsky-ustav.cz

Měřičský ústav je státní organizace s celorepublikovou působností. Ve prospěch oprávněných orgánů státní správy provádí speciální telekomunikační měření a analýzy související se zajištěním bezpečnosti státu. Pro podporu plnění vlastních úkolů provádí vývoj a výrobu speciálních zařízení a softwarových nástrojů.

VF, a. s.
Černá Hora

www.vf.cz

Společnost VF byla založena v roce 1992 odborníky v oblasti radiační ochrany, kteří po „sametové revoluci“ odešli z bývalého státního podniku ZPA Brno, který byl státem určen ke spouštění systémů radiační kontroly v JE budovaných v Československu. Společnost VF tak navázala na získané zkušenosti, které rozvinula až k vývoji vlastních produktů v oblasti radiační ochrany a kontroly.


OBOR CHEMIE


Teva Czech Industries, s.r.o.
Opava

www.teva.cz

Na českém trhu působí jako Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o od roku 1997. Je součástí světové farmaceutické izraelské korporace Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Na českém generickém trhu je silnou dvojkou. Disponujeme produktovým portfoliem s více než 220 léčivy. Jejich léčiva pomáhají pacientům ve více než deseti terapeutických oblastech - klíčovými jsou CNS, onkologie, kardiologie, léčba bolesti, nemoci dýchacích cest nebo ženská onemocnění. Spolupracuje s lékaři v oblastech všeobecného lékařství, interny, kardiologie, diabetu, ORL, urologie, ophtalmologie, endokrinologie, gynekologie a dalších.


Farmak, a.s.
Olomouc

www.farmak.cz

FARMAK, a. s., je ryze česká chemicko-farmaceutická společnost zaměřená na vývoj, výrobu a marketing výrobků ze dvou produktových skupin: aktivních farmaceutických ingrediencí – léčivých látek a chemických meziproduktů a specialit. Klíčovou roli pro výkon společnosti má z dlouhodobého pohledu výroba a prodej aktivních farmaceutických ingrediencí. Společnost je významně exportně zaměřená, přičemž mezi nejvýznamnější exportní teritoria patří státy EU, USA, Indie, Japonsko a Švýcarsko.


Contipro a.s.
Dolní Dobrouč

www.contipro.cz,

Ryze česká farmaceutická a kosmetická společnost s tradicí od roku 1990. Patří mezi světové lídry ve výrobě a výzkumu kyseliny hyaluronové a jejich funkčních derivátů. Contipro se do své pozice dostalo postupnými kroky. Nejdříve se zaměřilo na výživové doplňky, později na aktivní látky pro kosmetiku a nyní se věnuje především inovacím ve farmacii a biomedicíně.


Bioveta, a.s.
Ivanovice na Hané

www.bioveta.cz

Akciová společnost Bioveta vyrábí veterinární léčiva. Své přípravky prodává ve více jak 80 zemích Evropy, Asie, Afriky, Ameriky i Austrálie. Přípravky lze rozdělit podle charakteru a použití do následujících samostatných skupin: alergenodiagnostika, analeptické přípravky, antianemické přípravky, antibiotika a chemoterapeutika, antiparazitika a insekticida, antiseptika a dezinfekce, antiséra a globuliny, dermatologické léčivé přípravky, dezinfekční přípravky, diagnostické přípravky (antigeny, séra, soupravy), doplňková minerální krmiva, doplňky stravy, hormonální přípravky, krve a krevní deriváty, ostatní farmaceutické přípravky, probiotika, rehydratační přípravky, kosmetické a toaletní přípravky pro zvířata, vitamíny a vakcíny.


Synthesia, a.s.
Pardubice

www.synthesia.eu

Přední evropský výrobce kvalifikované chemie s téměř devadesátiletou tradicí. Podnikatelské aktivity jsou zacíleny do tří tržních segmentů pokročilých organických intermediátů, derivátů celulózy a pigmentů a barviv. Organizační struktura firmy je rozdělena do čtyř výrobně obchodních jednotek (SBU – Strategic Business Unit) - SBU Pigmenty a barviva, SBU Nitrocelulóza, SBU Organická chemie a SBU Energetika.


Synthon s.r.o.
Blansko

www.synthon.com

Společnost Synthon pracuje v oblasti biotechnologie od roku 2007 a velmi rychle se mění ve specializovanou farmaceutickou společnost. Má úspěch v oblasti komplexní generické medicíny a přidaná hodnota generických léčiv je stimulovala k zahájení výzkumu a vývoje vlastního portfolia biofarmak. Synthon vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce kvalitní alternativy inovativních léčiv. Produktová řada generik zahrnuje mnoho terapeutických oblastí s léky na léčbu mnoha různých indikací.


PRECHEZA a.s.
Přerov

www.precheza.cz

PRECHEZA a.s. má více než stoletou tradici, zejména ve výrobě anorganických chemických produktů. Je významným výrobcem a dodavatelem anorganických pigmentů v ČR, jedním ze tří výrobců titanové běloby v rámci zemí CEFTA a vývozcem technologického know how. Rozhodujícím výrobním i obchodním artiklem akciové společnosti jsou kromě titanové běloby také železité pigmenty, kyselina sírová a ostatní chemikálie. Z celkového objemu prodaných chemických výrobků je více jak 90 % exportováno. PRECHEZA a.s. také vyrábí produkty pro farmaceutický průmysl, potravinářské firmy, či podniky z oblasti zemědělství.


OBOR BIOLOGIE A EKOLOGIE


Fakultní nemocnice Olomouc
Olomouc

www.fnol.cz

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě devíti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, bezmála 1200 lůžek a téměř 3500 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.


Výzkumný ústav pícninářský, spol. s r. o.
Troubsko

www.vupt.cz

Výzkumný ústav pícninářský, spol. s r.o. je svou činností zaměřen na šlechtění, množení a prodej osiv. Dále nabízíme poradenskou činnost a služby. Zemědělský výzkum, spol. s r. o. je dceřinou společností a zabývá se výzkumnou činností v oblasti zemědělství, životního prostředí a potravinářství. Agrolab, spol. s r. o. je druhou dceřinou společností a jeho hlavní náplní je provádění širokého spektra rozborů.


Poliklinika Agel
Olomouc

www.poliklinika.agel.cz

POLIKLINIKA AGEL provozuje sedm akreditovaných zdravotnických zařízení 2 polikliniky v Praze, dále v Plzni, Olomouci, Ostravě, Nymburce a České Třebové.
Svým klientům nabízí komplexní služby na špičkové úrovni s využitím moderní zdravotní techniky. POLIKLINIKA AGEL Olomouc má dvě pracoviště, v Olomouci a Přerově. Laboratoře nabízejí služby v oblasti klinické biochemie, činnosti spojené s odběrem, zpracováním, uchováváním a analýzou biologických materiálů určených k vyšetření nebo dalšímu klinickému použití.


Pracoviště klinické biochemie a hematologie, s.r.o.
Olomouc

www.pkbh.cz

Pracoviště klinické biochemie a hematologie, s.r.o. (PKBH) je nestátní zdravotnické zařízení, které zahájilo svou činnost v r. 1993. Má centrální pracoviště na poliklinice v Olomouci, tř. Svobody 32, detašované pracoviště na poliklinice v Rožnově pod Radhoštěm, Letenská 1183 a detašované pracoviště na poliklinice v Prostějově Trávnická 2. Vysoká kvalita laboratorních vyšetření je zajišťována standardními operačními postupy a používáním kvalitních souprav IVD s CE značkou. Biologický materiál je identifikován pomocí čárových kódů. Pracoviště poskytuje zdravotní péči v oblasti laboratorní diagnostiky v oboru klinická biochemie a hematologie. Provádí základní i speciální analýzy biologických materiálů jak lidského, tak zvířecího původu pro potřeby humánní i veterinární medicíny.


Vojenská nemocnice Olomouc
Olomouc

www.vnol.cz

Je prokazatelně nejstarší vojenskou nemocnicí na území bývalé Československé republiky. Je příspěvkovou organizací Ministerstva obrany ČR s nadregionální působností. Poskytuje služby pacientům všech zdravotních pojišťoven bez závislosti na vztahu k Armádě České republiky. Oddělení klinických laboratoří zajišťuje vedle základních biochemických a hematologických testů i řadu specializovaných analýz nutných pro diagnostiku a sledování léčby kardiovaskulárních a metabolických chorob, onemocnění zažívacího traktu a jater, ledvin a močových cest a také infekčních chorob. K dispozici jsou i vyšetřovací metody ke stanovení hladin léků, tumor markerů a hormonů, vyšetření vnitřního prostředí, jež přispívají k zajištění neodkladné péče o pacienty v akutním ohrožení života. Pracoviště podléhá přísnému vnitřnímu systému kontroly kvality a je zapojeno do celonárodního systému externí kontroly kvality vyšetřovacích metod a spolupracuje s řadou renomovaných pracovišť. K vysoké kvalitě vyšetřování přispívá i používaný uzavřený odběrový systém, který navíc umožňuje rychlý a téměř bezbolestný odběr krve.


IMALAB s.r.o.
Zlín

www.imalab.cz

Společnost IMALAB s.r.o. vznikla v polovině roku 1995 s cílem vybudovat imunodiagnostickou laboratoř, která by poskytovala laboratorní servis v nadregionálním měřítku. Po metodologické stránce jsou v laboratoři využívány analytické postupy založené na radioimunoanalýze, elektrochemilumiscenci a dalších luminiscenčních technikách. Tyto metodiky umožňují velmi sensitivní stanovení nejrůznějších analytů z oblastí diagnostiky štítné žlázy, reproduktivní endokrinologie, obecné endokrinologie, tumor markerů, prenatální diagnostiky, autoimunitních onemocnění a také v oblasti sledování onemocnění osteoporózou.


Povodí Moravy s.p.
Olomouc

www.pmo.cz

Povodí Moravy, s.p. zajišťuje správu, provoz a údržbu vodních toků a vodohospodářských objektů v povodí Moravy. Správa povodí je rozdělena mezi tři závody se sídly v Náměšti nad Oslavou, Olomouci a Uherském Hradišti. Celkem podnik působí na území 7 krajů a 67 obcí s rozšířenou působností. K činnostem Povodí Moravy s.p. patří správa a údržba významných a určených drobných vodních toků včetně toků hraničních, provozování a údržba vodních děl, zjišťování a hodnocení stavu povrchových a podzemních vod, investiční činnost včetně protipovodňových opatření, sledování stavu a péči o koryta vodních toků a pobřežních pozemků, příprava a zajišťování jejich úprav, spolupráce při zneškodňování havárií na vodních tocích, řízení a ovlivňování hospodaření s vodou v rámci vodohospodářské soustavy, geodetické služby, výroba elektrické energie, rybné hospodářství atd.

Vodohospodářské laboratoře Povodí Moravy, s.p. provádí analytické, fyzikálně-chemické, biologické a mikrobiologické zkoušky vod, výluhů, plavenin, sedimentů, půd, kalů a biologického materiálu. Zajišťují i vzorkování pitných, povrchových, podzemních, odpadních vod a vod ke koupání, pevných matric přírodního původu.


Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.
Horka nad Moravou

www.slunakov.cz

Sluňákov nabízí prožitky a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému.

Obecně prospěšná společnost Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce byla založena Statutárním městem Olomouc v listopadu roku 2006. Sluňákov navázal na činnost Českého svazu ochránců přírody Olomouc a následně nadace a poté občanského sdružení Sluňákov (od roku 1989). Činnost byla vždy velice úzce propojena s odborem životního prostředí Magistrátu města Olomouce. Centrum poskytuje různé ekologické výukové programy - denní (pro mateřské, základní a střední školy), pobytové programy, prostor pro semináře, vzdělávací programy pro pedagogické sbory škol.


OBOR VĚDY O ZEMI


GEOCENTRUM, spol. s r.o. zeměměřická a projekční kancelář
Olomouc

www.geocentrum.cz

Společnost se zabývá projektováním pozemkových úprav, zpracováním geometrických plánů, výkonem zeměměřických činností, inženýrskou činností v investiční výstavbě, projektovou činností ve výstavbě, činností technických poradců v oblasti zemědělství a lesnictví, geoinformatikou a tiskem map apod.


SmartGIS s.r.o.
Olomouc

www.smartgis.cz

Společnost tvoří mladý tým zkušených profesionálů vzdělaných v GIS, geografii a IT. Společnost byla založena v Olomouci v roce 2004. Je zaměřena na webově založené aplikace – redakční systém webových stránek a platforma pro informační systémy (CMS), aplikace pro správu rozsáhlých databází, mapový server/klient, aj. Jejich mobilní aplikace spolupracují s veškerými zařízeními jako jsou tablety, iPhony, chytré telefony s operačním systémem Android atd.


UČITELSKÉ OBORY

Studentům učitelských oborů zajišťujeme nepedagogické praxe zejména ve Fakultních školách Přírodovědecké fakulty UP .